Klubmesterskab 19. maj 2015

Søndag den 19. april var svømmehallen flydt med en masse friske piger og drenge som deltog i årets klubmesterskab. En varm hal fyldt med mange familiemedlemmer som heppede godt på svømmerne, hvor den yngste var 3 år og del ældste 13 år.

Vi siger en stor tak for den mange dejlige og flotte kager som blev leveret af kreative forældre og til alle hjælpere på dagen som var med til at gøre denne søndag til en hyggelig dag i svømmeklubben.

 



Klubmesterskab søndag 19/4-2015  
Resultatliste        
             
Bane     Årgang Tilmeldt tid Resultat Plads
             
Løb 1   4 baner bryst  piger årgang 2007        
Heat 1            
3   Isabella Holst Planbek .   2.02.93 1
2   Malou Kiran Grewal 2007   2.04.23 2
3   Freya Ihlenstadt Sørensen 2007   2.11.82 3
1   Philippa Janø 2007   2.45.31 4
1   Maja Emborg 2007   DNS  
2   Julia Andersen 2007   DNF  
             
             
Løb 2   4 baner bryst årgang 2007 drenge        
1   Lasse Tuuri Pedersen 2007   3.03.83 1
             
    4 baner bryst årgang 2007 piger        
4   Ella Shutzman 2006 1.28.83 1.31.36 1
3   Clara Andersen 2006 2.06.47 1.50.77 2
             
             
Løb 3   6 baner bryst piger årgang 2005        
2   Pil Lund Bie 2005   2.30.25 1
4   Lærke Theilgaard 2005   2.42.65 2
3   Sophia Kennedy 2005   2.51.32 3
             
             
Løb 4   6 baner bryst drenge årgang 2005        
2   Emil Bonnichsen 2005   2.25.75 1
1   Noah Emil Agger 2005   2.52.32 2
3   Casper Andersen 2005   3.07.22 3
4   Aleksander Goussarov 2005   3.15.02 4
             
             
Løb 5   8 baner bryst piger årgang 2004 og ældre        
3   Julie Bøtker Grønkvist 2002 3.07.62 2.50.09 1
2   Rikke Willum Kristensen 2002 3.09.91 2.56.26 2
1   Balka Bahramzy 2004   4.08.83 3
             
             
Løb 6   8 baner bryst drenge årgang 2004 og ældre        
2   Robin Ulrichsen 2004   3.12.02 1
3   Tobias Victor Bohnstedt 2004   3.50.68 2
             
Bane     Årgang Tilmeldt tid Resultat Plads
Løb 7   Plaskehold med far/mor drenge        
1   Anna Popowicz 2011   1.39.84 1
             
    Plaskehold med far/mor piger        
4   Frederik Andersen 2010   0.59.40 1
             
             
Løb 8   1 bane crawl drenge årgang 2009-2010        
2   Emil Bøtker Grønkvist 2009   1.31.50 1
             
             
Løb 9   2 baner crawl piger årgang 2008        
2   Klara Nygaard Hansen 2008   1.01.95 1
1   Johanne Skrubbeltrang 2008   1.58.15 2
             
             
Løb 10   2 baner crawl drenge årgang 2008        
2   Mads-Philip Dong 2008   1.01.65 1
1   Elias Fjordholt 2008   1.02.30 2
3   Alexander Andersen 2008   1.11.04 3
4   Hjalte Jacob Jansen 2008   1.31.43 4
             
             
Løb 11   4 baner crawl piger årgang 2007        
1   Karoline Jensen 2007   2.22.38 1
4   Philippa Janø 2007   2.38.52 2
3   Alexandra H.D. Nielsen 2007   2.56.30 3
2   Julia Andersen 2007   DNF  
             
             
Løb 12   4 baner crawl drenge årgang 2007        
1   Victor Grosse Reese 2007   1.57.99 1
2   Noah Lindholm 2007   DNF  
             
             
Løb 13   4 baner crawl piger årgang 2006        
4   Celine Kalmayer Olsen 2006   1.36.11 1
3   Ella Shutzman 2006 1.43.21 1.41.00 2
2   Clara Andersen 2006 1.47.63 1.41.03 3
             
             
Løb 14   4 baner crawl drenge årgang 2006        
3   Frederik Schmidt Behrend 2006   1.34.53 1
4   Magnus Gullander 2006   1.40.30 2
2   Laurits Nygaard Hansen 2006   1.40.63 3
2   Magnus A. Skygge 2006   1.48.08 4
4   Erik Skrubbeltrang 2006 2.49.02 2.04.63 5
3   Oliver a. Skygge 2006   DNF  
Bane     Årgang Tilmeldt tid Resultat Plads
Løb 15   6 baner crawl piger årgang 2005        
4   Sophia Kennedy 2005   2.22.03 1
2   Pil Lund Bie 2005   2.25.32 2
3   Freja Poulsen 2005   2.25.87 3
             
             
Løb 16   6 baner crawl drenge årgang 2005        
2   Emil Bonnichsen 2005   2.14.60 1
3   Aleksander Goussarov 2005   2.48.10 2
             
             
Løb 17   8 baner crawl piger årgang 2004 + ældre        
3   Emily Mark-Simpson 2001   2.02.03 1
2   Julie Bøtker Grønkvist 2002 2.25.60 2.17.68 2
1   Rikke Willum Kristensen 2002 2.29.89 2.25.71 3
4   Louise Mark-Simpson 2004   dnf 4
             
             
Løb 18   8 baner crawl drenge årgang 2003 + ældre        
3   Robin Ulrichsen 2004   3.05.07 1
             
             
Løb 19   1 bane ryg drenge årgang 2009/2010        
1   Emil Bøtker Grønkvist 2009   1.42.98 1
             
             
Løb 20   2 baner ryg piger årgang 2008        
2   Johanne Skrubbeltrang 2008   dns  
3   Maja Volke Holde 2008   0.52.51 1
             
             
Løb 21   2 baner ryg drenge årgang 2008        
1   Noah Krauch 2008   1.10.21 1
2   Alexander Andersen 2008   1.14.08 2
3   Hjalte Jacob Jansen 2008   1.38.24 3
             
             
Løb 22   4 baner ryg drenge årgang 2007        
1   Andreas Haack 2007   2.33.67 1
             
2   4 baner ryg piger årgang 2007        
3   Malou Kiran Grewal 2007   1.45.57 1
4   Selma Thaysen 2007   2.07.58 2
Bane     Årgang Tilmeldt tid Resultat Plads
Løb 23   4 baner ryg piger årgang 2006        
1   Ella Shutzman 2006   1.37.26 1
3   Clara Andersen 2006 1.54.54 1.41.65 2
2   Celine Kalmayer Olsen 2006   1.42.64 3
             
             
Løb 24   4 baner ryg drenge årgang 2006        
3   Oliver A. Skygge 2006   1.51.93 1
4   Frederik Schmidt Behrend 2006 2.18.73 2.11.35 2
             
             
Løb 25   6 baner ryg piger årgang 2005        
2   Sophia Kennedy 2005   2.22.52 1
1   Emma Lindholm 2005   2.38.47 2
3   Mie Volke Holde 2005   2.38.61 3
             
    6 baner ryg drenge årgang 2005        
4   Emil Bonnichsen 2005   2.22.42 1
             
             
    Stævnet slut        
Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de gemmer også information om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold. Du kan forsætte med at bruge vores side som altid, hvis du accepterer at vi bruger cookies.
Du kan læse mere om cookies her
Ledøje-Smørum Svømmeklub | Svømmehallen Boesagerskolen 78 | 2765 Smørum | Tlf.: 20 83 99 11 | e-mail: postmaster@lsi-swim.dk