Klubmesterskab 10/4-2016

Klubmesterskab søndag 10/4-2016    
Resultat          
               
Bane     Årgang Tilmeldt tid Resultat Plads  
               
Løb 1   1 baner ryg drenge årgang 10-11          
2   Jonas Roepstorff 2010   00.24.50 1  
1   Frederik Calmar Andersen 2010   00.30.53 2  
               
4   Elisabeth Munksgaard Hoff 2010   00.43.71 1  
               
Løb 2   2 baner ryg piger årgang 2009          
3   Sofie Kofoed 2009   00.52.07 1  
4   Mathilde S. Mayland 2009   00.55.07 2  
2   Cassandra Knudsen 2009   00.59.69 3  
1   Alberte Stendell 2009   01.02.00 4  
               
Løb 3   4 baner ryg piger årgang 2008          
3   Maja Volke Holde 2008   01.50.52 1  
2   Tinke My Kongsbak Jonasson 2008   DNF    
               
Løb 4   4 baner ryg drenge årgang 2008          
1   Noah Karuch 2008   01.39.42 1  
4   Alexander B. Andersen 2008   01.48.28 2  
2   Oscar Munksgård Hoff 2008   01.58.31 3  
3   Tobias Fabrin Salonin 2008   03.05.91 4  
               
Løb 5   4 baner ryg piger årgang 2007          
2   Isabella Holst Plambek 2007   01.28.13 1  
1   Thea Rytter Hedelin 2007   01.42.72 2  
3   Selma Thaysen 2007 2.07.58 01.42.79 3  
               
Løb 6   4 baner ryg drenge årgang 2007          
4   Emil Yildiz 2007   01.34.41 1  
3   Mads Læntver 2007   01.48.37 2  
               
Løb 7   6 baner ryg piger årgang 2006          
3   Celine Kalmayer Olsen 2006   02.14.47 1  
2   Snæfridur Jonsdottir  2006   02.26.60 2  
1   Emma Fabrian Salonin 2006   02.36.25 3  
               
Løb 8   6 baner ryg drenge årgang 2006          
2   Mads Heller 2006   01.56.60 1  
3   Magnus Gullander 2006   02.15.60 2  
4   Jakob B. Fruergaard 2006   02.19.68 3  
               
Løb 9   8 baner ryg piger årgang 2005+ældre          
    Lærke K. Henriksen 2005   03.16.49 1  
    8 baner ryg drenger årgang 2005+ældre          
    Aleksander Coussarov 2005   03.08.49 1  
               
Løb 10              
Heat 1   1 bane fri plaskehold          
3   Filippa Knudsen 2011   0.57.10 1  
1   Emil Grewal 2011   0.59.79 2  
3   Anna Popowicz 2011 1.39.84 01.02.44 3  
2   Andrea Bertelsen 2011   01.04.34 4  
4   Orbal Bahramzy 2012   DNS    
               
Løb 11   1 bane crawl piger årgang 10-11          
1   Thea Nygaard Hansen 2010   0.37.80 1  
3   Johanne Kirchhoff 2010   0.40.85 2  
2   Elisabeth Munksgaard Hoff 2010   0.41.11 3  
               
Løb 12   1 baner crawl drenge årgang 10-11          
4   Jonas Roepstorff 2010   0.24.19 1  
2   Frederik Calmar Andersen 2010 0.59,40 0.44.68 2  
3   Cornelius Thaysen 2010   0.58.64 3 m.plade
               
Løb 13   2 baner crawl piger årgang 2009          
2   Cassandra Knudsen 2009   0.59.54 1  
1   Alberte Stendell 2009   01.03.09 2  
3   Ida Kock Skat Andersen 2009   DNS    
               
Løb 14   4 baner crawl piger årgang 2008          
3   Klara Nygaard Hansen 2008   01.42.45 1  
2   Liva Sand Jensen 2008   01.49.17 2  
1   Gudrun Kirchhoff 2008   03.38.02 3  
               
Løb 15   4 baner crawl drenge årgang 2008          
4   Mads-Philip Dong 2008   02.00.01 1  
2   Alexander B. Andersen 2008   02.02.35 2  
3   Tobias Fabrin Salonin 2008   02.51.12 3  
1   Rodi Filikci 2008   03.25.31 4  
               
Løb 16   4 baner crawl piger årgang 2007          
2   Isabella Holst Plambek 2007   01.28.15 1  
1   Thea Rytter Hedelin 2007   01.46.22 2  
4   Karoline Jensen 2007 2.22.38 01.46.93 3  
3   Selma Thaysen 2007   02.21.99 4  
               
Løb 17   4 baner crawl drenge årgang 2007          
1   Emil Yildiz 2007   01.40.11 1  
2   Mads Læntver 2007   02.03.62 2  
3   Noah Lindholm 2007   02.09.68 3  
               
Løb 18   6 baner crawl piger årgang 2006          
4   Celine Kalmayer Olsen 2006   02.02.75 1  
3   Snæfridur Jonsdottir  2006   02.39.40 2  
1   Karoline Jensen 2006   02.52.23 3  
2   Emma Fabrian Salonin 2006   03.44.59 4  
               
Løb 19   6 baner crawl drenge årgang 2006          
1   Mads Heller 2006   02.04.19 1  
4   Frederik Behrend 2006   02.16.03 2  
2   Magnus Gullander 2006   02.16.28 3  
3   Laurits Nygaard Hansen 2006   02.23.64 4  
               
Løb 20   8 baner crawl piger årgang 2005+ældre          
3   Signe Borup 2004   02.19.06 1  
2   Rosa Sand Jensen 2005   02.26.01 2  
4   Maja Sørensen 2003   02.43.99 3  
1   Lærke K. Henriksen 2005   03.31.33 4  
               
Løb 21   8 baner crawl drenger årgang 2005+ældre        
2   Robin Ulrichsen 2004 3.05.07 03.06.89 1  
               
               
Løb 22   4 baner bryst piger årgang 2008          
3   Liva Sand Jensen 2008   01.50.59 1  
               
Løb 23   4 baner bryst drenge årgang 2008          
4   Mads-Philip Dong 2008   02.03.67 1  
3   Mikkel Højen 2008   02.17.57 2  
1   Noah Karuch 2008   02.24.09 3  
2   Tobias Fabrin Salonin 2008   03.09.72 4  
               
Løb 24   4 baner bryst piger årgang 2007          
1   Isabella Holst Plambek 2007 2.02.93 01.50.32 1  
2   Selma Thaysen 2007   02.15.47 2  
3   Julia Andersen 2007   02.22.65 3  
               
Løb 25   4 baner bryst drenge årgang 2007          
4   Emil Yildiz 2007   01.39.83 1  
               
Løb 26   6 baner bryst piger årgang 2006          
3   Snæfridur Jonsdottir  2006   02.33.50 1  
4   Celine Kalmayer Olsen 2006   02.49.18 2  
1   Karoline Jensen 2006   03.25.42 3  
2   Emma Fabrian Salonin 2006   03.41.05 4  
               
Løb 27   6 baner bryst drenge årgang 2006          
2   Mads Heller 2006   02.36.10 1  
4   Frederik Behrend 2006   02.42.14 2  
3   Magnus Gullander 2006   02.53.44 3  
1   Deniz Filikci 2006   03.17.82 4  
               
Løb 28              
Heat 1   8 baner bryst piger årgang 2005+ældre          
2   Signe Borup 2004   02.52.65 1  
1   Maja Sørensen 2003   02.54.47 2  
2   Sofie Gaba 2004   02.56.05 3  
4   Rosa Sand Jensen 2005   03.19.51 4  
3   Sara Solberg Dirksen 2004   04.25.32 5  
3   Balka Bahramzy 2004 4.08.83 DNS    
               
Løb 29   8 baner bryst drenger årgang 2005+ældre        
3   Robin Ulrichsen 2004 3.12.02 03.16.71 1  
2   Aleksander Coussarov 2005   03.36.00 2  

Tilmeldingsblanket til klubmesterskab 2016 (0.4 Mb)
Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de gemmer også information om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold. Du kan forsætte med at bruge vores side som altid, hvis du accepterer at vi bruger cookies.
Du kan læse mere om cookies her
Ledøje-Smørum Svømmeklub | Svømmehallen Boesagerskolen 78 | 2765 Smørum | Tlf.: 20 83 99 11 | e-mail: postmaster@lsi-swim.dk