Klubmesterskab 2017
Klubmesterskab søndag 23/4-2017  
             
Resultater        
             
Bane     Årgang Tilmeldt tid Resultat Plads
Løb 1   2 baner ryg piger årgang 2010        
4   Liat Munch 2010   1.05:66 1
3   Elisabeth M. Hoff 2010   1.09:26 2
1   Thea Nygaard 2010   1.09:76 3
2   Tilde Kær 2010   1.53:06 4
             
Løb 2   2 baner ryg drenge årgang 2010        
3   Jonas Roepstorff 2010   0.40:86 1
2   Frederik Bronee 2010   0.44:83 2
             
Løb 3   2 baner ryg piger årgang 2009        
4   Sofie Kofoed 2009   0.46:16 1
             
    2 baner ryg drenge årgang 2009        
1   Bastian Gottlieb Højsholm 2009   0.42:97 1
2   Nathaniel Damgaard-Bochlas     0.48:42 2
2   Lior Munch 2009   0.51:73 3
1   Viktor Eckhaus 2009   1.14:68 4
             
Løb 4   4 baner ryg drenge årgang 2008        
2   Oscar M. Hoff 2008   1.35:17 1
3   Silas Maarbjerg Brodersen 2008   1.51:25 2
4   Tobias Salonin 2008   2.00:12 3
             
Løb 5   4 baner ryg piger årgang 2007        
1   Isabella Holst Plambek 2007   1.25:47 1
             
    4 baner ryg drenge årgang 2007        
2   Emanuel Munch 2007   1.29:39 1
3   Jakub Cel 2007   1.31:86 2
4   Esben Poulsen 2007   2.04:75 3
             
Løb 6   6 baner ryg piger årgang 2006+ældre        
1   Emma Salonin 2006   1.14:50 1
2   Balka Bahramzy 2004   2.18:50 2
             
Løb 7   6 baner ryg drenge årgang 2006+ældre        
2   Mathias Agri Franck 2004   2:07.32 1
3   Aleksander Goussarov 2005   2:13.37 2
             
Løb 8   1 bane fri plaskehold        
3   Orbal Bahramzy 2012   0:52.71 1
             
Løb 9   4 baner bryst piger årgang 2008        
2   Liva Sand Jensen 2008   1:28.92 1
3   Maja Eybye Petersen 2008   2:24.59 2
             
Løb 10   4 baner bryst drenge årgang 2008        
2   Mads-Philip Dong 2008   1:34.72 1
3   Tobias Salonin 2008   2:04.00 2
1   Alexander B. Andersen 2008   2:23.75 3
             
Løb 11   4 baner bryst piger årgang 2007        
2   Isabella Holst Plambek 2007 2.02.83 2:02.24 1
             
    4 baner bryst drenge årgang 2007        
3   Emanuel Munch 2007   1:42.68 1
             
Løb 12   6 baner bryst piger årgang 2006+ældre        
1   Freja Birkedal Strømme 2006   2:23.36 1
3   Signe Asta Pilz 2006   2:23.78 2
2   Emma Salonin 2006   2:55.02 3
             
    6 baner bryst drenge årgang 2006+ældre        
4   Niclas Juul Nielsen 2006   3:01.12 1
             
Løb 13   2 baner crawl piger årgang 2010        
1   Thea Nygaard 2010   1:01.54 1
4   Liat Munch 2010   1:07.53 2
3   Matilde Brink 2010   1:09.12 3
2   Elisabeth M. Hoff 2010   1:37.39 4
2   Tilde Kær 2010   2:03.13 5
             
Løb 14   2 baner crawl drenge årgang 2010        
3   Jonas Roepstorff 2010   0:44.64 1
2   Frederik Bronee 2010   0:46.25 2
             
Løb 15   2 baner crawl piger årgang 2009        
2   Freja Skelmose Mosskov 2009   0:34.12 1
1   Lea Steenild 2009   0:41.42 2
             
Løb 16   2 baner crawl drenge årgang 2009        
4   Theis Nilou Linnemann 2009   0:40.85 1
1   Bastian Gottlieb Høgsholm 2009   0:42.42 2
2   Lior Munch 2009   0:58.31 3
3   Viktor Eckdahl 2009   1:12.27 4
             
Løb 17   4 baner crawl piger årgang 2008        
2   Liva Sand Jensen 2008   1:37.18 1
3   Maja Eybye Petersen 2008   1:58.00 2
             
Løb 18   4 baner crawl drenge årgang 2008        
2   Mads-Philip Dong 2008   1:36.93 1
2   Alexander B. Andersen 2008   1:44.21 2
3   Tobias Salonin 2008   2:03.93 3
1   Kasper Birkedal Strømme 2008   2:04.50 4
3   Oscar M. Hoff 2008   2:12.38 5
             
Løb 19   4 baner crawl piger årgang 2007        
2   Isabella Holst Plambek 2007   1:19.96 1
             
    4 baner crawl drenge årgang 2007        
3   Emanuel Munch 2007   1:20.25 1
4   Jakub Cel 2007   1:39.66 2
             
Løb 20   6 baner crawl piger årgang 2006+ældre        
1   Emma Salonin 2006   2:57.00 1
             
    6 baner crawl drenge årgang 2006+ældre      
2   Mathias Agri Frank 2004   2:07.05 1
3   Niclas Juul Nielsen 2006   2:34.31 2

Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de gemmer også information om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold. Du kan forsætte med at bruge vores side som altid, hvis du accepterer at vi bruger cookies.
Du kan læse mere om cookies her
Ledøje-Smørum Svømmeklub | Svømmehallen Boesagerskolen 78 | 2765 Smørum | Tlf.: 20 83 99 11 | e-mail: postmaster@lsi-swim.dk