Klubmesterskab 18. marts 2018

Resultatliste
Bane Årgang Tilmeldt tid Resultat Plads
Løb 1       1 bane ryg piger årgang 2013/2012
2 Orbal Bahramzy 2012 0.31.08 1
1 bane ryg drenge årgang 2013/2012
4 Thor Kaae  2012 0.30.93 1
Løb 2 2 baner ryg piger årgang 2010
3 Hekla Jonsdottir  2010 0.57.34 1
1 Maya Gismondi Fosdal  2010 1.01.62 2
2 Tilde Kær  2010 1.53.06 1.07.98 3
Løb 3 2 baner ryg drenge årgang 2010
2 Cornelius Emil Thaysen  2010 0.49.72 1
3 Emil Verge Mollerup  2010 0.53.22 2
Løb 4 4 baner ryg piger årgang 2009
Heat 1
2 Sofie Kofoed  2009 1.26.58 1
3 Lea Steenild  2009 1.26.94 2
1 Julia Gullander   2009 1.47.22 3
3 Luna Hoffmeyer  2009 1.54.90 4
2 Sofie Sprogøe   2009 2.05.32 5
Løb 5 4 baner ryg drenge årgang 2009
Heat 1
1 Theis Lindemann 2009 1.30.05 1
2 Bastian Gottlieb Høgsholm  2009 1.42.97 1.31.69 2
3 Elias Leth Jelnes  2009 1.32.83 3
1 Adrian Jakobsen  2009 1.59.04 4
2 Viktor Eckhaus  2009 1.14.68 2.10.72 5
Løb 6 4 baner ryg piger årgang 2008
1 Liva Sand Jensen  2008 dns
4 baner ryg drenge årgang 2008
3 Kasper Birkedal Strømme  2008 1.29.15 1
2 Alexander Andersen  2008 1.31.69 2
Bane Årgang Tilmeldt tid Resultat Plads
Løb 7 6 baner ryg drenge årgang 2007+ældre
2 Mathias Johannes Agri Franck  2004 2.07.32 1.54.00 1
Løb 8 4 baner bryst piger årgang 2009
4 Alberte Stendell  2009 1.58.00 1
2 Luna Hoffmeyer  2009 2.26.34 2
1 Julia Gullander   2009 2.27.52 3
Løb 9 4 baner bryst drenge årgang 2008
2 Kasper Birkedal Strømme  2008 1.40.38 1
3 Mikkel Højen  2008 1.46.22 2
4 baner bryst drenge årgang 2009
3 Theis Lindemann 2.15.38 1
4 Elias Leth Jelnes 2009 2.17.49 2
Løb 10 6 baner bryst piger årgang 2007+ældre
2 Liva Ahrensbach  2004 2.18.86 1
6 baner bryst drenge årgang 2007+ældre
3 Mads Læntver 2007 2.46.62 1
Løb 11 1 bane fri plaskehold
3 Jonathan Østermark Syvertsen  2014 1.31.18 1
2 Kasper Lukas Petersen   2012 0.41.67 bamse
4 Bertram Bindesbøll Stendell 2013 0.43.28 bamse
Løb 12 1 bane crawl piger årgang 2013/2012
2 Orbal Bahramzy 2012 0.52.71 0.30.01 1
Løb 13 1 bane crawl drenge årgang 2013/2012
1 Elliot Buur Hoffmeyer  2012 0.54.89 1
2 Sebastian Syvertsen  2012 0.57.85 2
Løb 14 2 baner crawl piger årgang 2011
2 Asta Nelin 2011 1.14.87 1
3 Anna Popowicz  2011 1.57.27 2
Bane Årgang Tilmeldt tid Resultat Plads
Løb 15 2 baner crawl piger årgang 2010
Heat 1
2 Hekla Jonsdottir  2010 0.59.95 1
1 Tilde Kær  2010 2.03.13 1.23.29 2
Heat 2
2 baner crawl drenge årgang 2010
1 Cornelius Emil Thaysen  2010 0.54.03 1
2 Julius Sandager Nielsen 2010 dnf
Løb 16 4 baner crawl piger årgang 2009
Heat 1
4 Freja Skelmose Mosskov  2009 1.17.22 1
1 Lea Steenild  2009 1.25.35 2
1 Alberte Stendell  2009 1.34.46 3
3 Emma Marie Dusgaard McCullagh  2009 1.39.74 4
4 Sofie Sprogøe   2009 2.12.02 5
2 Luna Hoffmeyer  2009 2.18.61 6
2 Maja Amalie Brandt Jensen 2009 3.23.94 bamse
3 Sophia Nielsen 2009 3.39.84 bamse
2 Anna Katrine Toldsted Handest  2009 dnf
Løb 17 4 baner crawl drenge årgang 2009
Heat 1
2 Theis Lindemann 2009 1.31.82 1
3 Elias Leth Jelnes  2009 1.35.84 2
2 Bastian Gottlieb Høgsholm  2009 1.40.34 3
3 Emil Bøtker Grønkvist 2009 2.00.49 4
1 Adrian Jakobsen  2009 2.15.96 5
1 Viktor Eckhaus  2009 2.27.35 6
4 Logan Damgaard-Bochlas  2009 2.42.90 bamse
Bane Årgang Tilmeldt tid Resultat Plads
Løb 18  4 baner crawl piger årgang 2008
2 Josephine Burlakof  2008 1.45.69 1
Løb 19 4 baner crawl drenge årgang 2008
3 Kasper Birkedal Strømme  2008 2.04.50 1.22.07 1
4 Mikkel Højen  2008 1.29.43 2
2 Bertram Torp  2008 1.29.78 3
1 Alexander Andersen  2008 1.44.21 1.30.15 4
Løb 20 6 baner crawl piger årgang 2007+ældre
1 Liva Toften laustsen  2005 1.53.96 1
Løb 21 6 baner crawl drenge årgang 2007+ældre
3 Mathias Johannes Agri Franck  2004 2.07.05 1.51.14 1
4 Mads Læntver 2007 2.20.59 2
Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de gemmer også information om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold. Du kan forsætte med at bruge vores side som altid, hvis du accepterer at vi bruger cookies.
Du kan læse mere om cookies her
Ledøje-Smørum Svømmeklub | Svømmehallen Boesagerskolen 78 | 2765 Smørum | Tlf.: 20 83 99 11 | e-mail: postmaster@lsi-swim.dk